Казарка червоновола (Branta ruficollis)

01.04.2020 у Києві, у міському парку Наталка, на березі річки Дніпро виявлено особину казарки червоноволої.

Птах підпускав людей доволі близько, мав на нозі блакитне кільце з номером 3 NL 12 AO 3178 18. Точного походження птаха виявити не вийшло. Судячи по номеру, птах виведений штучно у Нідерландах, у фірмі що займається розведенням рідкісних видів птахів, що перебувають під загрозою зникнення. Звороту на запит через сайт фірми не отримано.

Птах був відловлений та переданий до центру реабілітації. Мав давній перелам лапи та незначне пошкодження покривного оперення. Декілька місяців казарка перебувала у відкритому загоні разом з іншими водоплавними, восени відлетіла, подальша доля птаха не відома.

Цікаво що саме в цьому місці 15.02.2014 р. також спостерігали казарку червоноволу у скупченні зимуючих водоплавних птахів. Це перша зимова зустріч виду в межах Києва (Чован, Казанник, 2014). В околицях міста цих птахів узимку раніше здобували (Пекло, 1997).

New data about rare and insufficiently known bird species of Kyiv region. - V.O. Moroz, V.V. Kazannyk, S.V. Domashevsky, P. Bijlmakers, A.O. Simon. - Berkut. 24 (2). 2015.

Posted on Οκτώβριος 04, 2022 0831 ΜΜ by sergotravelian sergotravelian

Σχόλια

Δεν υπάρχουν ακόμα σχόλια

Προσθήκη σχόλιου

Συνδεθείτε ή Εγγραφή για να προσθέσετε σχόλια