Мартин делаверський (Larus delawarensis)

Птах з передавачем, був пійманий у Польщі де був помічений передавачем і отримав нікнейм "Kajzerka". Зимував у країнах Бенилюксу, без значних мандрів. Навесні пролетів всю Західну та Східну Европу, в Україну залетів з Беларусі на Рівненщину.

На теренах України перебував 26-30.03.2022, з Рівненщини летів на схід до річки Дніпро. Далі перебував на Київському водосховищі, по течії Дніпра долетів на південь до Трипілля. Перебував деякий час разом з іншими видами мартинів в колонії на хвильорізах. Пізніше мандрував на північ по Дніпру та повернувся до Білорусі.

Далі птах мандрував на схід до Нижнього Новгорода (РФ), гніздував у парі з мартином сивим. Сфотографований на гнізді з пташеням в колонії сивих мартинів на даху будівлі фабрики.

Наприкінці липня почав зворотню міграцію, летів північніше України, фіксувався у країнах Балтії.

Минув рік і мартин повторив свою мандрівку. 29.03.2023 мартин делаверський залетів в Україну. Маршрут той самий, за один день подолав відстань з Польщі до південних околиць Києва, пролетів через Білорусь на Рівненщину, через Житомирщину на Київщину.

Вперше мартина було спіймано і окільцьовано у 2005 році, судячи з ідентичності маршрутів прольотів, можна припустити що делаверський мартин вже 18 років залітає в Україну, слідуючи до місця гніздівлі.

Posted on Οκτώβριος 04, 2022 1047 ΠΜ by sergotravelian sergotravelian

Σχόλια

Мапа пересування мартина https://interrex-tracking.com/live-feeds-ring-billed-gull/

Αναρτήθηκε από sergotravelian 3 μήνες πριν

Προσθήκη σχόλιου

Συνδεθείτε ή Εγγραφή για να προσθέσετε σχόλια